پیام ریاست همایش

” پیام ریاست همایش “

با توجه به پیشرفت های روز افزون علوم بهداشتی و پزشکی و بواسطه آن کشف بیماری های جدید بخصوص بیماریهای ویروسی ، نیاز مبرمی جهت به‌روزرسانی اطلاعات پزشکی جامعه و راه های تشخیصی و درمان آنها احساس می شود. یکی از با اهمیت ترین این موضوعات بحت پاندمی کووید 19 در جامعه و نحوه برخورد با آن می باشد.

از همین رو نظام پزشکی تهران بزرگ با همکاری اتاق های فکر آموزشی خود ، با تلاش و همت همکاران اجرایی خود در نظر دارد اولین همایش جامع کووید 19 را به صورت حضوری با همراهی با مراکز علمی همانند دانشگاه های علوم پزشکی استان و مراکز علمی مرتبط در تاریخ 21 الی 23 اردیبهشت ماه 1401 در سالن همایشات ایران مال با حداکثر امتیاز بازآموزی (9 امتیاز) برای تمامی گروه های هدف جامعه پزشکی به صورت رایگان برگزار نماید.

نظام پزشکی تهران بزرگ امید دارد  با برگزاری با شکوه این برنامه باعث ارتقا سطح سلامت جامعه و بروزنگاه داشتن اطلاعات همکاران جهت پیشگیری، مواجه و برخورد درمانی با این بیماری ویروسی شود .

دکتر سیدموید علویان

ریاست همایش

 “دبیراجرایی همایش “

خدای عزوجل را سپاس که در همه حال حاضر و ناظر اعمال ماست.

اساتید گرامی

بروز پاندمی کووید 19 یکی از مهمترین موضوعات علمی کشور میباشد که با توجه به بروز سویه های مختلف چالش های مهمی در ارتباط با مواجه و برخورد به این بیماری وجود دارد ، همچنین بروز مشکلات در پسا کووید از دیگر مباحث مهم میباشد.  همایش جامع کووید 19 که در تاریخ 21 الی 23 اردیبهشت ماه 1401 با بالاترین امتیاز بازآموزی و گروه هدف کلیه جامعه علوم پزشکی کشور سعی دارد علاوه بر مباحث علمی که توسط اتاق های فکر آموزشی نظام پزشکی تهران بیان خواهد شد حضور تمامی اساتید و همکاران گروه های پزشکی را نیز در بر خواهد رفت ، لازم به ذکر است شرکت در این برنامه علمی به صورت رایگان برای تمامی همکاران امکان پذیر خواهد بود.

از دیگر اقدامات با اهمیت این همایش برگزاری مسابقه نقاشی و عکاسی تحت عنوان ” شهدای سلامت ” میباشد که با پاس خدمات ارزشمند جامعه پزشکی و ادای احترام به روح بلند بالا شهدای سلامت برگزار میشود و به آثار برتر بعد از انجام داوری توسط صاحب نظران تقدیر خواهد شد .

دکتر سید امیرپاشا طبائیان

دبیراجرایی

با توجه با شیوع گسترده کووید 19 در جهان و همچنین تشکیل سویه های مختلف این ویروس بروز نگاه داشتن اطلاعات پزشکی از بزرگترین چالش های آموزشی در کشور می باشد ، به همین منظور نظام پزشکی تهران بزرگ و معاونت آموزشی این سازمان اولین همایش جامع کووید 19 و پسا کووید را با همکاری مراکز علمی همکار و اساتید اتاق های فکر آموزشی خود در تاریخ 21 الی 23 اردیبهشت ماه 1401 به صورت حضوری و حداکثر 9 امتیاز بازآموزی برای تمامی گروه های جامعه علوم پزشکی کشور در سالن همایش های ایران مال واقع در تهران، همت غرب برگزار خواهد کرد.

در این برنامه علمی سعی شده است که در تمامی رشته های علوم پزشکی به تفکیک مباحثی بیان شود.

از پنل های علمی این برنامه میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

  • درمان های بستری و سرپایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹
  • واکسیناسیون کووید۱۹ و چالش های پیشه رو واکسیناسیون
  • بیولوژی ویروس کووید ۱۹ و تشخیص آزمایشگاهی
  • مراقبت های ویژه در کووید
  • عارضه های پوستی کووید و پسا کووید
  • تظاهرات قلب و کووید ۱۹ و پسا کووید
  • تظاهرات گوارشی و کبدی کووید و پساکووید
  • کووید در اطفال و کودکان
  • پیامد های کووید در بارداری و نوزادی
  • اختلالات غددی در بیماری کووید ۱۹

همچنین اتاق فکر دانشجویی معاونت آموزشی نظام پزشکی با همکاری کمیته دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله اعظم(عج) و دانشجویان علوم پزشکی کشور برنامه های جانبی مختلفی همچون کارگاه های تخصصی و جلسه با اساتید جهت گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی را برگزار خواهند کرد .

از دیگر اقدامات جانبی همایش برگزاری جشنواره عکس و نقاشی با محوریت و موضوع “شهدای سلامت” نیز برگزار خواهد شد که جهت تقدیر از روح پاک شهدای سلامت که در پاندمی کرونا می باشد ، از آثار برگزیده در مراسم افتتاحیه که با حضور روسای مراکز علمی و کشوری می باشد تقدیر خواهد شد .

لازم به ذکر برگزاری نمایشگاه جانبی مدوفارم که با حضور شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی برگزار میشود باعث باشکوه شدن همایش و همچنین آشنایی اساتید شرکت کننده از آخرین دستاوردهای دارویی در این حوزه نیز میشود .

بدلیل محدودیت در تعداد شرکت کنندگان  و فاصله گذاری اجتماعی ثبت نام همایش به صورت اینترنتی و قبل از همایش انجام خواهد شد .

لینک ثبت نام : learn.tehranmc.org

مهندس میثم فتحی

مدیرهمایش

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *